Close

Wall Street schrikt van sterk banenrapport

SuperUser Account 0 0

Beursnieuws Amerika

De Amerikaanse aandelenmarkten sloten afgelopen vrijdag stevig lager na een sterker dan verwacht banenrapport. De S&P 500 daalde met 1,54% naar 5.827 punten, terwijl de Nasdaq Composite eveneens 1,63% verloor en eindigde op 19.161,63. Ook de Dow Jones verloor 1,63%. Hiermee noteerden alle drie de indexen hun tweede opeenvolgende wekelijkse verlies, mede veroorzaakt door zorgen over een strikter rentebeleid van de Federal Reserve.

Het banenrapport toonde een toename van 256.000 banen in december, aanzienlijk hoger dan de verwachte 155.000. De werkloosheid daalde tot 4,1%, waar een stabilisatie op 4,2% werd voorspeld. Deze cijfers voedden speculaties dat de Fed de huidige verlagingscyclus zal pauzeren. De Amerikaanse 10-jaars rente steeg naar 4,745%, het hoogste niveau sinds november 2023, terwijl de 2-jaars rente met meer dan 10 basispunten toenam tot 4,369%.

De aanhoudend sterke arbeidsmarkt in de VS verhoogt de kans op hogere rentetarieven. Beleggers moeten daarom rekening houden met meer volatiliteit in de obligatiemarkten, terwijl aandelenmarkten gevoelig blijven voor inflatiecijfers en het beleid van de Fed.

Vooruitblik voor de komende beursweek

De index-futures wijzen maandagochtend op een zwakke opening in de VS. De S&P 500 en Nasdaq futures staan respectievelijk 0,44% en 0,58% in het rood. Beleggers richten hun aandacht op een datarijke week, met onder meer het Amerikaanse consumentenprijsindexrapport (CPI) voor december dat woensdag wordt gepubliceerd. Dit rapport zal naar verwachting meer duidelijkheid bieden over de inflatiedynamiek in de grootste economie ter wereld.

Ook staat dinsdag het producentenprijsindexrapport (PPI) op de agenda, wat inzicht zal geven in de groothandelsinflatie. Verder spreken dinsdag Jeffrey Schmid van de Kansas City Fed en John Williams van de New York Fed. Hun opmerkingen zullen nauwlettend worden gevolgd voor aanwijzingen over toekomstig monetair beleid.

Start kwartaalcijferseizoen

Deze week begint het Amerikaanse kwartaalcijferseizoen officieel, met banken zoals Citigroup, Goldman Sachs en JPMorgan Chase die woensdag hun resultaten over het vierde kwartaal bekendmaken. Donderdag volgen Morgan Stanley en Bank of America.

Blik op Europa en Azië

Europese markten worden maandag verwacht overwegend lager te openen. Er staan geen belangrijke cijfers op de agenda. Uiteraard blijven beleggers in de regio deze week de rente op staatsobligaties uit de eurozone en het Verenigd Koninkrijk in de gaten houden, nadat de rente vorige week stevig opliep.

Ook wordt er gekeken naar enkele Europese verzekeringsreuzen die mogelijk worden getroffen met miljarden euro’s verlies als gevolg van de bosbranden rond Los Angeles. Ten minste zeven Europese beursgenoteerde herverzekeringsbedrijven zullen naar verwachting ongeveer een miljard euro van de verliezen door de bosbranden voor hun rekening nemen, volgens analisten van de Duitse investeringsbank Berenberg. Daarnaast hebben analisten van JPMorgan minstens 2 Japanse bedrijven geïdentificeerd die waarschijnlijk zullen moeten betalen.

De Chinese centrale bank heeft inmiddels aangekondigd maatregelen te nemen om de yuan te stabiliseren, wat mogelijk enige verlichting kan brengen op de valutamarkt. Tegelijkertijd zullen de publicatie van het Chinese BBP en de industriële productiecijfers een indicatie geven van de gezondheid van de op een na grootste economie ter wereld. In Hongkong daalde de Hang Seng index met 0,8%.

In China zullen vrijdag belangrijke macro-economische cijfers worden gepubliceerd, waaronder het BBP over het vierde kwartaal

RSS
123578910Laatste
Copyright 2025 by Beursbubbels
Back To Top