In de Morning Call van gisteren bespraken we de sterke opwaartse beweging van de olieprijs, veroorzaakt door de bewuste productievermindering van Saudi Arabië. De WTI-olieprijs staat nu op het niveau van de slotkoers van afgelopen vrijdag en heeft hiermee de volledige winst van maandagochtend ingeleverd. Er lijkt ook een marktverwachting te bestaan inzake de vraagzijde van de oliemarkt. Deze zou minder stevig kunnen zijn door de hoge rentetarieven die door wereldwijde centrale banken worden aangehouden.
De PMI voor de dienstensector uit de VS viel gisteren lager uit dan verwacht, maar de economische activiteit heeft wel een nieuwe groei doorgemaakt. Uiteindelijk bereikte de PMI 50,3, vergeleken met de verwachte 52,6. De hogere notering voor mei (>50) is nu al de vijfde opeenvolgende stijging ondanks de hogere rente. Het PMI-rapport toont echter ook aan dat de respondenten enige bezorgdheid hebben over de vertragende economie.
In de VS merkten we een terughoudende houding op. De Dow Jones verloor 0,49% en sloot hiermee op 33.573 punten. De Nasdaq 100 stagneerde met een stijging van 0,06% en een slot van 14.555 punten. De S&P 500 sloot de dag 0,12% lager op 4.274 punten. Op sectorniveau presteerden communicatie- en nutsdiensten het sterkst, terwijl de industriële en energiesector het zwakst presteerden. Enkele aandelen die mooie stijgingen konden realiseren waren onder andere Fortinet, Palo Alto Networks, Zscaler en Booking.
Apple heeft gisteren de Vision Pro onthuld, een apparaat dat wordt gebruikt voor augmented reality, met een prijskaartje van $ 3.499. De verwachtingen waren gespannen voorafgaand aan het evenement en de koers van het aandeel Apple steeg naar een recordhoogte van $ 185. Maar na sluitingstijd viel het aandeel 2,43% voor de dag omdat de beleggers niet werden omvergeblazen door wat Apple te vertellen had. Met de lancering van de high-tech bril gaat Apple de directe concurrentie aan met Meta, die lange tijd de volle aandacht heeft gericht op de metaverse. Meta bezit momenteel het grootste marktaandeel in de metaverse, maar Apple zal hier ongetwijfeld verandering in proberen te brengen.
Lees meer